Διατροφή

Οι μαθητές της Δ΄ τάξης συμμετείχαν σε πρόγραμμα υγιεινής διατροφής. Ενημερώθηκαν για την αξία των θρεπτικών συστατικών στις κατηγορίες των τροφών και αντιλήφθηκαν τη σημασία της ένταξής τους στην καθημερινή τους διατροφή.

ΔΙΑΤΡΟΦΗ 1
ΔΙΑΤΡΟΦΗ 2
ΔΙΑΤΡΟΦΗ 3

Άσκηση σεισμού

Στο σχολείο μας πραγματοποιήθηκε άσκηση ετοιμότητας σε περίπτωση σεισμού. Δόθηκαν οδηγίες εκκένωσης του κτιρίου, τις οποίες οι  μαθητές και οι εκπαιδευτικοί ακολούθησαν με επιτυχία. Αφού βγήκαν από τις αίθουσες με ασφάλεια,  συγκεντρώθηκαν στην αυλή του σχολείου.

ΣΕΙΣΜΟΣ 4
ΣΕΙΣΜΟΣ 1
ΣΕΙΣΜΟΣ 5
ΣΕΙΣΜΟΣ 2 1
ΣΕΙΣΜΟΣ 6 1

Άσκηση σεισμού

Στο σχολείο μας πραγματοποιήθηκε άσκηση ετοιμότητας σε περίπτωση σεισμού. Δόθηκαν οδηγίες εκκένωσης του κτιρίου, τις οποίες οι  μαθητές και οι εκπαιδευτικοί ακολούθησαν με επιτυχία Αφού βγήκαν από τις αίθουσες με ασφάλεια,  συγκεντρώθηκαν στην αυλή του σχολείου.

InkedΣΕΙΣΜΟΣ 3
InkedΣΕΙΣΜΟΣ 1
InkedΣΕΙΣΜΟΣ 4
InkedΣΕΙΣΜΟΣ 2
σεισμος 5
ΣΕΙΣΜΟΣ 2
ΣΕΙΣΜΟΣ 6
Κατηγορία: Χωρίς κατηγορία

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΝΙΣΧΥΣΗ

Οι μαθητές του σχολείου μας ανέλαβαν την πρωτοβουλία να συγκεντρώσουν ένα χρηματικό ποσό για να ενισχύσουν οικονομικά δύο οικογένειες που αντιμετώπιζαν πρόβληματα στέγασης λόγω πυρκαγιάς. Όλοι οι μαθητές ευαισθητοποιήθηκαν και συγκέντρωσαν ένα σημαντικό χρηματικό ποσό, το οποίο και παρέδωσαν με περηφάνια στους πυρόπληκτους.

InkedΗΑΣΑΝ1 LI 2
ΗΑΣΑΝ ΟΚ 2 1

Γιορτή 28ης Οκτωβρίου και 25ης Μαρτίου

Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του Σχολείου τίμησαν τις Εθνικές Γιορτές και συμμετείχαν σε εορταστικές εκδηλώσεις που πραγματοποιήθηκαν σε κάθε τάξη ξεχωριστά λόγω της πανδημίας.